Dr. Peter Attia

The Eating Academy | Peter Attia, M.D.

   Představuji Vám Superstarch – I. díl.  

Během posledních několika let jsem narazil na produkt, který užívám, abych zlepšil moje sportovní výkony. Tento produkt se získává z kukuřičného škrobu, je nazýván SuperStarch a vyrábí jej Generation UCAN. Mnoho z vás se mě na něj ptá, takže Vám zkusím tuhle novou technologii vysvětlit.

Ti, kteří čtete tento můj blog víte, že neřeším nálepky. Takže, jestli skutečně chcete vědět,proč je SuperStarch lepší než např. Gatorade, Powerade, gely a jiné doplňky výživy, musíte poznat, jak fungují. Je mi jasné, že se vám asi nebude chtít číst tisíce slov. Ale pokud skutečně chcete znát tento pozoruhodný zlom ve sportovní výživě, musíte znát celý vývoj v tomto odvětví.

Někdy před dvěma lety mi Jeff Volek* představil Superstarch. Několik měsíců jsem Superstarch (= produkty Generation UCAN ) užíval a byl jsem úplně ohromen. Tudíž jsem chtěl vědět víc. Následně jsem byl seznámen s Petrem Kaufmanem, spoluzakladatelem Generation UCAN a vzápětí jsem si lámal hlavu nad tím, jak to k čertu dělají. Jakmile jsem to pochopil, už jsem se neohlížel zpátky. Dnes tvrdím, že Superstarch je “vyšší” technologie. Jestliže Superstarch je iPhone 5, ostatní produkty jsou staré vytáčecí telefony.

Avšak aby jste nebrali moje slova jenom jako silné tvrzení, vysvětlím a představím vám nuance toho, jak naše tělo využívá nastřádanou energii k vytvaření pohybu (a života). Po pochopení základů vám vysvětlím, proč je Superstarch tak zásadním pokrokem v porovnání s ostatními produkty.

V druhé části se s vámi podělím o rozhovor s jedním s “nejplodnějších” trenérů profesionálních sportovců, který nejen přetransformoval tréninkové jednotky s využitím Superstarch, ale i některé špičkové profesionální sportovce.

Věřím, že ke nakonec pochopíte a oceníte tuto technologii ( původně objevenou k tomu, aby zachraňovala životy dětí ohrozené vzácnou genetickou nemocí zvanou glykogenóza), jako revolucí ve sportovní výživě – v porovnání s tou, jakou jsme doteď znali.

 

* Dr. Jeff Volek PhD -kineziolog, specialista na sportovní výživu a nízko-sacharidovou dietu

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------