Alex O'Meara

Alex O'Meara I  A sweet life

Prvá věc, která se udála hne po tom, co jsem vypil nápoj Generation UCAN – byla – žádná. Bylo to skvělé nic. Nevylétl mi nahoru krevní cukr což se stane vždy po vypytí nápoje na bázi cukru jako je napřř. Gatorade a pod. anebo obdobných výživových doplňků. Z výživového hlediska mi to dalo jasný signál, že Generation UCAN by mohl být nový nástroj na regulaci krevního cukru. Během následujících 2 týdnů jsem Generation UCAN testoval dalších 10-krát a pokaždé se mi tento nápoj (s jeho hlavní složkou zvanou Superstarch), jevil velmi dobře buďto jako svačinka anebo hlavní jídlo, ale rovněž jako efektivní sportovní nápoj, který nezpůsobil zmatek s mým krevním cukrem před, během anebo po jeho užití.

Generation UCAN je nový druh sportovního nápoje, který tělo zásobí dlouhotrvající, průběžně dodávanou energií v podobě sacharidů a nezpůsobuje inzulinovou špičku a výkyvy krevního cukru, jako je to u produktů obsahujících cukr anebo maltodextrin -> po užití těchto produktů Vám rychle stoupne hladina krevního cukru a následně zase spadne dolu, což má za následek zvýšenou produkci inzulinu, čehož následkem je rychlý pokles krevního cukru. Aby se tomu zabránilo, sportovec je nucen užít další energetický nápoj v průběhu 30 – 60min..

Pro nás diabetiky (já sám mám diabetes - typ 1) je dúležité tyto výkyvy krevního cukru držet pod kontrolou.

Test 1 – náhražka hlavního jídla:

Po prvé jsem Generation UCAN testoval na oběd. Změřil jsem krevní cukr – hodnota 158. Chtěl jsem vědět, co se stane,když si dám Generation UCAN místo klasického oběda. Smíchal jsem si 1 dávku (typ Granátové jablko- Brusinka ) s vodou a vypil.

Po hodině běžné aktivity v práci jsem si změřil krevní cukr – měl jsem 163. Po další hodině jsem měl 155 a po další 132. Generation UCAN s hlavní jeho složkou Superstarch Vás dokáže dodávat energie během 8 hodin, ale nejúčinnější je během 2 – 3 hodin.  V mém případě mi krevní cukr klesl na 78 až v 16:00, ale neměl jsem problém s hypoglykémií.

Test 2 – doplňek výživy v návaznosti na sportovní výkon:

Záměrem bylo neupravovat běžnou stravu kromě užití Generation UCAN před mým podvečerním během. Na oběd jsem měl běžné jídlo a v 17:15 jsem si dal Generation UCAN s příchutí citronu. V 18:00 jsem vyrazil na běh dlouhý 3 míle (cca 4,8km). Před samotným během měl můj krevní cukr hodnotu 134. Po jeho skončení jsem měl 118 a za další 2 hodiny 142.  Jinak řečeno, moje tělo bylo kontinuálně zásobováno energii a během sportovní aktivity a ještě hodiny po njejím skončení.

Test 3 – krevní cukr během noci:

Tento test mi měl ukázat, jak stabilní (ne)bude můj krevní cukr během noci. Noční záchvaty hypoglykemie pro mně nejsou ničím neznámým, hlavně proto, že chodím běhat večer a nejsem důsledný v tom dát si malé jídlo před spaním.

Uběhel jsem obvyklou vzdálenost a cca hodinu před spaním jsem si změřil krevní cukr – měl jsem 118. Místo večerního jídla jsem si dal Generation UCAN s vanilkovou příchutí a šel si lehnout. Po 7 hodinách spánku jsem se opět změřil a hodnota byla 107. Tento výsledek mi ukázal, že ani během nočního spánku můj krevní cukr zásadně nepoklesl. Kdyby to tak bylo, nastala by jedna ze dvou variant:

a/ projevila by se u mně hypoglykemie anebo by můj krevní cukr byl extrémně vysoký – tzv. Somogyiho efekt

b/ projeví se tzv.Fenomén úsvitu – vysoká ranní glykemie, při které játra vypudí do krvi glukózy jako reakci na hypoglykemický záchvat

Všechny tyto testy ukazují, (i když výrobce to neuvádí, že tyto produkty pomáhají regulovat hladinu krevního cukru u diabetiků), že by mohlo stát za to mít produkty Generation UCAN na svém jídelníčku. U mně to fungovalo velice dobře.