Recenze

V podkategoriích v hlavním Menu najdete recnenze popředních amerických specialistů, kteří mají osobní zkušenost s Generation UCAN a neváhali se o ní podělit. Dostali jsme od nich souhlas  k publikování jejich recenzí na našem webu. Veříme, že informace v nich obsažené budou pro Vás přínosné tak, jako jsou i pro nás.

Specialisté:

Dr. Peter Attia - specialista na výživu, spoluzakladatel the Nutrition Science Initiative ( o autorovi - http://eatingacademy.com/dr-peter-attia )                                                                       

Alex O'Meara - uznávaný novinář, který se věnuje zejména zdravotní tématice  ( o autorovi -  http://asweetlife.org/author/alex/) )

Alex O'Meara

Alex O'Meara I  A sweet life

Prvá věc, která se udála hne po tom, co jsem vypil nápoj Generation UCAN – byla – žádná. Bylo to skvělé nic. Nevylétl mi nahoru krevní cukr což se stane vždy po vypytí nápoje na bázi cukru jako je napřř. Gatorade a pod. anebo obdobných výživových doplňků. Z výživového hlediska mi to dalo jasný signál, že Generation UCAN by mohl být nový nástroj na regulaci krevního cukru. Během následujících 2 týdnů jsem Generation UCAN testoval dalších 10-krát a pokaždé se mi tento nápoj (s jeho hlavní složkou zvanou Superstarch), jevil velmi dobře buďto jako svačinka anebo hlavní jídlo, ale rovněž jako efektivní sportovní nápoj, který nezpůsobil zmatek s mým krevním cukrem před, během anebo po jeho užití.

Generation UCAN je nový druh sportovního nápoje, který tělo zásobí dlouhotrvající, průběžně dodávanou energií v podobě sacharidů a nezpůsobuje inzulinovou špičku a výkyvy krevního cukru, jako je to u produktů obsahujících cukr anebo maltodextrin -> po užití těchto produktů Vám rychle stoupne hladina krevního cukru a následně zase spadne dolu, což má za následek zvýšenou produkci inzulinu, čehož následkem je rychlý pokles krevního cukru. Aby se tomu zabránilo, sportovec je nucen užít další energetický nápoj v průběhu 30 – 60min..

Pro nás diabetiky (já sám mám diabetes - typ 1) je dúležité tyto výkyvy krevního cukru držet pod kontrolou.

Test 1 – náhražka hlavního jídla:

Po prvé jsem Generation UCAN testoval na oběd. Změřil jsem krevní cukr – hodnota 158. Chtěl jsem vědět, co se stane,když si dám Generation UCAN místo klasického oběda. Smíchal jsem si 1 dávku (typ Granátové jablko- Brusinka ) s vodou a vypil.

Po hodině běžné aktivity v práci jsem si změřil krevní cukr – měl jsem 163. Po další hodině jsem měl 155 a po další 132. Generation UCAN s hlavní jeho složkou Superstarch Vás dokáže dodávat energie během 8 hodin, ale nejúčinnější je během 2 – 3 hodin.  V mém případě mi krevní cukr klesl na 78 až v 16:00, ale neměl jsem problém s hypoglykémií.

Test 2 – doplňek výživy v návaznosti na sportovní výkon:

Záměrem bylo neupravovat běžnou stravu kromě užití Generation UCAN před mým podvečerním během. Na oběd jsem měl běžné jídlo a v 17:15 jsem si dal Generation UCAN s příchutí citronu. V 18:00 jsem vyrazil na běh dlouhý 3 míle (cca 4,8km). Před samotným během měl můj krevní cukr hodnotu 134. Po jeho skončení jsem měl 118 a za další 2 hodiny 142.  Jinak řečeno, moje tělo bylo kontinuálně zásobováno energii a během sportovní aktivity a ještě hodiny po njejím skončení.

Test 3 – krevní cukr během noci:

Tento test mi měl ukázat, jak stabilní (ne)bude můj krevní cukr během noci. Noční záchvaty hypoglykemie pro mně nejsou ničím neznámým, hlavně proto, že chodím běhat večer a nejsem důsledný v tom dát si malé jídlo před spaním.

Uběhel jsem obvyklou vzdálenost a cca hodinu před spaním jsem si změřil krevní cukr – měl jsem 118. Místo večerního jídla jsem si dal Generation UCAN s vanilkovou příchutí a šel si lehnout. Po 7 hodinách spánku jsem se opět změřil a hodnota byla 107. Tento výsledek mi ukázal, že ani během nočního spánku můj krevní cukr zásadně nepoklesl. Kdyby to tak bylo, nastala by jedna ze dvou variant:

a/ projevila by se u mně hypoglykemie anebo by můj krevní cukr byl extrémně vysoký – tzv. Somogyiho efekt

b/ projeví se tzv.Fenomén úsvitu – vysoká ranní glykemie, při které játra vypudí do krvi glukózy jako reakci na hypoglykemický záchvat

Všechny tyto testy ukazují, (i když výrobce to neuvádí, že tyto produkty pomáhají regulovat hladinu krevního cukru u diabetiků), že by mohlo stát za to mít produkty Generation UCAN na svém jídelníčku. U mně to fungovalo velice dobře.

 

Dr. Peter Attia

The Eating Academy | Peter Attia, M.D.

   Představuji Vám Superstarch – I. díl.  

Během posledních několika let jsem narazil na produkt, který užívám, abych zlepšil moje sportovní výkony. Tento produkt se získává z kukuřičného škrobu, je nazýván SuperStarch a vyrábí jej Generation UCAN. Mnoho z vás se mě na něj ptá, takže Vám zkusím tuhle novou technologii vysvětlit.

Ti, kteří čtete tento můj blog víte, že neřeším nálepky. Takže, jestli skutečně chcete vědět,proč je SuperStarch lepší než např. Gatorade, Powerade, gely a jiné doplňky výživy, musíte poznat, jak fungují. Je mi jasné, že se vám asi nebude chtít číst tisíce slov. Ale pokud skutečně chcete znát tento pozoruhodný zlom ve sportovní výživě, musíte znát celý vývoj v tomto odvětví.

Někdy před dvěma lety mi Jeff Volek* představil Superstarch. Několik měsíců jsem Superstarch (= produkty Generation UCAN ) užíval a byl jsem úplně ohromen. Tudíž jsem chtěl vědět víc. Následně jsem byl seznámen s Petrem Kaufmanem, spoluzakladatelem Generation UCAN a vzápětí jsem si lámal hlavu nad tím, jak to k čertu dělají. Jakmile jsem to pochopil, už jsem se neohlížel zpátky. Dnes tvrdím, že Superstarch je “vyšší” technologie. Jestliže Superstarch je iPhone 5, ostatní produkty jsou staré vytáčecí telefony.

Avšak aby jste nebrali moje slova jenom jako silné tvrzení, vysvětlím a představím vám nuance toho, jak naše tělo využívá nastřádanou energii k vytvaření pohybu (a života). Po pochopení základů vám vysvětlím, proč je Superstarch tak zásadním pokrokem v porovnání s ostatními produkty.

V druhé části se s vámi podělím o rozhovor s jedním s “nejplodnějších” trenérů profesionálních sportovců, který nejen přetransformoval tréninkové jednotky s využitím Superstarch, ale i některé špičkové profesionální sportovce.

Věřím, že ke nakonec pochopíte a oceníte tuto technologii ( původně objevenou k tomu, aby zachraňovala životy dětí ohrozené vzácnou genetickou nemocí zvanou glykogenóza), jako revolucí ve sportovní výživě – v porovnání s tou, jakou jsme doteď znali.

 

* Dr. Jeff Volek PhD -kineziolog, specialista na sportovní výživu a nízko-sacharidovou dietu

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

                                        

 

2 položek celkem