Otázky a odpovědi

 

1/ Co přesně je Generation UCAN?

Generation UCAN je energetický nápoj ve formě prášku. Užívá se před fyzickou aktivitou jako zdroj dlouhotrvající energie, během ní anebo po jejím skončení jako přípravek pro regeneraci. Generation UCAN a jeho unikátní sacharid (nazvaný SuperStarch) je považován za revoluční prvek ve sportovní i běžné výživě. Původně byl Generation UCAN vyvinut pro malého kluka jménem Jonah, který trpěl nemocí zvanou glykogenóza a míval časté a nebezpečné záchvaty hypoglykemie. Následné testy přinesly neuvěřitelné výsledky a zjistilo se, že Generation UCAN:

  • dodává tělu zdravou, dlouhotrvající energii bez cukrů anebo kofeinu

  • nezpůsobuje výkyvy hladiny krevního cukru

  • nezpůsobuje zažívací potíže

  • napomáhá spalovat tělesný tuk, který tělo zároveň využívá jako zdroj energie

  • zlepšuje metabolizmus

 

2/ Jak mají sportovci přípravek užívat?

Sportovcům se doporučuje užít náš přípravek obohacen o elektrolyty 30 minut před fyzickou aktivitou jako zdroj trvající energie. Náš přípravek obohacen o proteiny doporučujeme užít do 30 minut po fyzické zátěži, čímž se zlepší regenerace. Naše přípravky Generation UCAN se rovněž dají užít i během fyzické zátěže. Můžete si namíchat svůj vlastní UCAN gel (viz UCAN recepty)

3/ Jak užít UCAN během fyzické aktivity?

Užitím Generation UCAN 30 min. před fyzickou zátěží pomůže většině sportovců překonat pozdější potřebu spoléhat se na gel/žvýkačku, atd. během fyzické aktivity. Někteří sportovci před fyzickou zátěží užívají 2 sáčky Generation UCAN. Sportovci následně musí dodržovat pitný režim, jelikož náš produkt již předem poskytne jejich tělu dostatek elektrolytů.

V případě dlouhotrvající fyzické aktivity, kde je nutný vysoký příjem sacharidů/energie, doporučujeme udržet vysoký stupeň energie užitím přípravku Generation UCAN i během fyzické aktivity. To je přesně to, co sportovci jako např. ultramaratonkyně Linda Quirk a další z party závodníků Generation UCAN Iron Man a Women děla během tréninků a závodů – užívají přípravky Generation UCAN (buďto jako standardní nápoje anebo jako gely).

4/ Co je SuperStarch a proč je lepší než konkurenční produkty?

SuperStarch je vlastně zralá kukuřice (NENÍ geneticky modifikována) vařená dle speciálního patentovaného postupu. Na základě vědeckého výzkumu bylo prokázáno, že tento komplexní sacharid se v těle štěpí pomalu čímž tělu dodává dlouho trvající energii. Je jako žádný jiný 

5/ Jsou zaznamenány nějaké vedlejší účinky?

NE. Generation UCAN je zdravotně nezávadný, vyrobený na přírodní bázi. UCAN neobsahuje cukr, kofein a jiné ingredience, které obsahují ostatní energetické nápoje. Na základě laboratorních testů a informací od sportovců a výživových specialistů víme, že jedním z největších benefitů UCAN je to, že nezatěžuje žaludek.

6/ Je možno se UCAN předávkovat?

NE. Představte si UCAN jako ovesnou kaši. Nicméně i zde, jako u jiných jídel, doporučujeme střídmost.

7/ Je Váš produkt přírodní?

Klíčovou složkou našich produktů Generation UCAN je SuperStarch = 100% přírodní produkt. K němu se ještě kvůli chuti přidávají dochucovadla a sladidla bez nutriční hodnoty. Avšak na rozdíl od jiných energetických nápojů ty naše neobsahují složky jako kofein, cukr anebo neurostimulanty.

8/ Je Váš produkt Bezlepkový?

Ano je, produkty Generation UCAN neobsahují lepek.

9/ Je Váš produkt vhodný pro Diabetiky?

Diabetes je klinická záležitost, tudíž užívání produktů Generation UCAN by mělo být konzultováno s lékařem resp. diabetologem. Ale máme mnoho pozitivních ohlasů od lidí a sportovců trpících na diabetes anebo celiakii.

10/ Byly na Generation UCAN provedeny nutriční expertízy?

My věříme ve vědu a výzkum, proto společnost UCAN v USA vytvořila síť vývojových pracovníků, výživových specialistů, trenérů a sportovců, kteří se podíleli na vývoji, testování a ověřování účinků našich produktů.